Online marketing a SEO

Spätné odkazy a ich vplyv

Na budovanie povedomia o vašej webovej stránke výborne slúžia kvalitné spätné odkazy. Nezáleží pritom na tom, či vaša webová stránka poskytuje produkt alebo službu. Získavanie spätných odkazov je nástrojom offsite SEO a vďaka kvalitným spätným odkazom sa zabezpečí, aby vaša webová stránka bola na popredných pozíciách vo fulltextových vyhľadávačoch. Čím je váš web vo vyhľadávačoch vyššie, tým sa dá osloviť viacero zákazníkov a tým ste schopní dosahovať aj väčší zisk z vášho internetového podnikania. Preto sa do kvalitného linkbuildingu oplatí investovať čas aj peniaze, pretože to prináša výhody a vyššiu konkurencieschopnosť voči podobným webovým stránkam.

Linkbuilding a spätné odkazy

Účinný spätný odkaz je v internetovom svete niečo ako online referencia, avšak nie je dôležitý počet spätných odkazov ale rozhodujúca je ich kvalita a autorita webu z ktorého spätné odkazy na webovú stránku odkazujú. Preto nie je veľmi výhodné mať veľký počet spätných odkazov z neautoritatívnej alebo slabej web stránky, ale skôr je výhodnejšie a efektívnejšie  mať spätné odkazy na webovej stránke s vysokou autoritou. Pri budovaní optimalizácie webovej stránky pomocou spätných odkazov je tiež dôležitý ukazovateľ link juice. Hodnota ukazovateľa link juice stúpa so silou a autoritou webovej stránky, čiže čím je vyššie číslo link juice tým je kvalitnejšia zdrojová web stránka. Silné spätné odkazy by tiež mali obsahovať vhodne zvolené kľúčové slovo, ktoré potenciálni zákazníci často hľadajú. Preto je potrebné pred budovaním linkbuildingu si spraviť kvalitnú analýzu kľúčových slov, ktorá zabezpečí výber tých najvyhľadávanejších slov.

Spätné odkazy a ich umiestnenie na webe

Spätné odkazy môžu byť umiestnené na v dnešnej dobe veľmi popularizovaných sociálnych sieťach (Facebook, Twitter, Google + a podobne), katalógoch, všeobecných magazínoch, PR weboch, blogoch alebo na rôznych diskusných fórach. Väčšinou bývajú vo forme URL adresy, zlinkovaného kľúčového slova, reklamného banneru alebo vo forme sponzorovaného odkazu.

Webová stránka www.linkbuilding-seo.sk sa venuje tomu, že poskytuje kvalitné spätné odkazy na váš web na silných všeobecných magazínov. Už viac teda nemusíte nakupovať dofollow odkazy zo slabých webov, ktoré aj tak nezaručia lepšiu pozíciu vo fulltextových vyhľadávačoch. Vo všeobecných magazínoch sú prehľadne umiestnené rôzne kategórie a taktiež niekoľkoročný archív. Vďaka archívu sú na webe spätné odkazy neobmedzene dlho a taktiež aj nepretržite, teda  po určitom období netreba platiť za nové spätné odkazy, čo je veľká výhoda.