Zdravie

Augmentácia vám môže splniť sen po väčších prsiach!

Ktorá žena by nechcela mať väčšie prsia? Máloktorá však vie, aké možnosti augmentácie (zväčšenia) ponúka dnešný svet. Augmentácia je obľúbeným zákrokom v zahraničí ale už aj u nás doma. Prečo? Pretože je to malý zázrak, ktorý ženám spĺňa tajné túžby po dokonalom výstrihu. Poznáme pomerne veľa spôsobov, ako si prsia zväčšiť. Musíme však dodať, že samozrejme nie všetky vám naozaj pomôžu (a neublížia). V článku vám prezradíme, čo to tá augmentácia  vlastne je a aké možnosti okrem skalpelu vám moderná medicína ponúka.

Augmentácia – zázračne väčšie prsia

Augmentácia je v podstate chirurgický zákrok, ktorý sa vykonáva na klinikách estetickej chirurgie (len málokedy je augmentácia potrebná zo zdravotných dôvodov). Samozrejme, najznámejšia forma augmentácie je použitie implantátov. Tie sa vložia priamo pod prsnú žľazu, a je len na vás zvoliť si celkové alebo lokálne anestetikum. Existuje však aj injekčná augmentácia, kedy sa výplň do prsníka vloži cez injekčnú striekačku. Takáto striekačka môže obsahovať rôzne látky, ktoré prsia zväčšia, hoci najčastejšie tento účinok vyprchá rýchlo (v pomere s klasickou augmentáciou).

Zvláštne druhy augmentácie

Okrem implantátov (ktoré sú najčastejšie silikónové) a striekačiek zvyčajne plných botoxu môžete vyskúšať aj výnimočný typ augmentácie: augmentácia vlastným tukom. Znie to ako splnený sen z rozprávky? Áno! Takto totiž dosiahnete hneď dva vytúžené ciele: štíhlu postavu a väčšie poprsia.

Augmentácia pre krajšie poprsie

Zákrok prebieha v dvoch fázach. V prvej časti zákroku sa z vybranej oblasti liposukciou odstráni tuk, ktorý sa potom vloží do pŕs. V druhom kroku sa tento tuk aplikuje podobne, ako injekcie. Takáto augmentácia trvá dlhšia a samozrejme je aj finančne nákladná, ale práve kombinovaný výsledok láka čoraz viac dám a presviedča ich vyskúšať to. Ďalšou možnosťou sú výživové doplnky, ktoré podporujú rast tkaniva v prsiach. Tieto dnes dostanete aj na voľný predaj v lekárni. Zväčša nájdete medzi ingredienciami látky, ktoré rozširujú cievy prípadne podporujú hromadenie tuku. Nikdy však pri nich účinok nemáte zaručený – neviete kedy sa prsia zväčšia a ani finálnu veľkosť, ktorú dosiahnu. Napriek tomu to mnohé ženy skúšajú, najmä pre relatívnu bezpečnosť a cenovú dostupnosť.

Z dlhodobého hľadiska sa však finančne najviac oplatí práve starý známy skalpel, pretože – v prípade dobrého chirurga – vám neostanú žiadne jazvy a nehrozí vám veľké riziko z hľadiska zdravia. Ak sa o takéto zväčšenie pŕs zaujímate, kontaktujte najbližšiu kliniku estetickej chirurgie.