Cestovanie, Zdravie

Poznať históriu Slovenska je pre nás mimoriadne dôležité

Naša história je skutočne bohatá a unikátna. Sú témy, ktoré dokážu debatujúcich rozdeliť na dva tábory. Avšak sú aj také, ktoré nás spájajú. História Slovenska je bohatá na udalosti, ktoré našu minulosť i prítomnosť ovplyvnili do takej miery, že vďaka nej sa vyvíjame konkrétnym smerom. Dôležité však je, aby sme sa o histórii našej krajiny učili už od malička. Historické fakty však deti častokrát nedokážu zaujať. Predsa len, ide o mnoho dátumov a mien, ktoré je ťažké si zapamätať. História Slovenska sa však dá učiť aj hravou formou. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako deti zaujať našimi dejinami. 

Zabudnite na sumár faktov

História Slovenska a jej korene
Poznanie histórie Slovenska je dôležité

Ktoré dieťa by zaujala história Slovenska, pokiaľ mu ju poskytneme ako prehľad historických faktov a udalostí? Je to pre deti príliš zahlcujúce a tak musíme vymyslieť niečo tvorivejšie. Na knižnom trhu sú dnes už dostupné publikácie, ktoré deťom dokážu krásne sprostredkovať historické fakty. Sú plné nádherných farebných ilustrácií a kresieb zobrazujúcich postavy z histórie. Dejiny Slovenska tak vyznejú oveľa zaujímavejšie a každý malý čitateľ si v takejto knižke dokáže nájsť to svoje. Ako mimoriadne prínosné sa takisto ukazujú festivaly zamerané na históriu Slovenska, kde môžeme nájsť napríklad dobové kostýmy či iné repliky. Najviac však deti dokážu zaujať predstavenia, v ktorých herci odohrajú nejakú časť z našej histórie. Deti si dokážu takéto udalosti zapamätať oveľa lepšie, ako keby si o nich len prečítali v učebnici. Prínosné je tiež to, že deti po takomto predstavení medzi sebou diskutujú a rozširujú si tak obzory. 

Vezmite svoje deti na historické miesta

História Slovenska je všade okolo nás. Ak máte deti, neváhajte ich vziať na miesta, kde to históriu dýcha. Slovensko je krajina bohatá na hrady, zámky, skanzeny či prírodné úkazy. Dopredu si o konkrétnom mieste naštudujte nejaké historické fakty a potom ich deťom skúste podať hravou formou. Uvidíte, že budú mať neobyčajný zážitok a výlet si naozaj užijú. Navyše si z toho zapamätajú oveľa viac, čo bude rozhodne prínosom v školskej lavici. Históriu Slovenska sa totiž oplatí poznať. Zaujímate sa o históriu Slovenska? V tom prípade neváhajte kliknúť na webovú stránku https://slovander.sk/.