Nábytok

Malé koupelny mohou být stylové i praktické zároveň

Mnozí z nás bojují s problémem malého prostoru v domácnosti. Nejčastěji jsou to však malé koupelny. I když se tento problém zdá na první pohled neřešitelný, nezoufejte. V případě malé koupelny existují zaručené a účinné tipy a triky, jak ji zvětšit. Pojďte se spolu s námi podívat, jak je třeba takovou koupelnu navrhnout a na co byste rozhodně neměli zapomínat. I z malého prostoru se totiž dá vyčarovat místo, ve kterém se budete cítit příjemně a ne stísněně. Stačí se držet následujících zásad.

Barvy jsou důležité

Malé koupelny na každodenní potřeby
Umyvadlo v malých koupelnách

Přesně tak. Barvy mají totiž schopnost prostor opticky zmenšovat nebo zvětšovat. A právě proto je třeba s nimi pracovat citlivě. Zde platí, že čím světlejší barvy obkladu i sanity zvolíte, tím se budou zdát malé koupelny větší. Nejideálnějšími barvami jsou bílá, světle šedá, béžová, písková a další bledé odstíny barev. Pokud nechcete, aby byla vaše koupelna příliš fádní, můžete zvolit na podlahu a jednu stěnu veselejší obklad s jemným vzorem. I zde si však dejte pozor. Příliš velký vzor rovněž koupelnu zbytečně opticky zmenší. Každý z nás má jiný vkus a záleží na tom, co se líbí právě vám. Každý by se měl ve své koupelně cítit příjemně i přesto, že je menších rozměrů. Udělejte si proto ze své malé koupelny oázu klidu, ve které budete nejen provádět hygienu, ale i relaxovat.

A co zařízení?

Zatímco bledé barvy dokáží malé koupelny opticky zvětšit, praktický nábytek a doplňky je dokážou zvětšit i ve skutečnosti. Je třeba si uvědomit, že v koupelně nepotřebujete mít hodně skříněk ani jiného nábytku. Stačí polička umístěná například nad dveřmi, kde si budete odkládat většinu toho, co v koupelně potřebujete. Velmi praktickým kouskem je skříňka se zrcadlem. V případě malých koupelen je rovněž na místě zvážit, zda se rozhodnete pro vanu nebo sprchový kout. Sprchový kout vám ušetří dost centimetrů, ale pokud se přece jen nechcete vany vzdát, zvolte nějakou v menších rozměrech. Jak sami vidíte, malé koupelny vůbec nemusí být problém zařídit. Hledáte inspiraci na zařízení malých koupelen? V tom případě neváhejte kliknout na webovou stránku https://www.sconto.cz/.