Podnikanie

Už viac vás myšlienka na vrátenie daní zo zahraničia nebude mátať

Ste občan slovenskej republiky, ale prácu vykonávate v zahraničí? Lámete si hlavu nad tým, ako idete podávať daňové priznanie v danej krajine? Alebo či ho máte podať na Slovensku? V oblastí daní nie ste žiadny preborník a teda vám to spôsobuje celkom stres? Nemusíte sa báť, v tomto článku vám objasníme pár základných vecí a sami uvidíte, že to pôjde jednoducho a ľahko. Vratenie dani zo zahranicia zvládnete hravo.

Čo musíte hlavne vedieť

Vratenie dani zo zahranicia a všetko čo musíte vedieť
Ako požiadať o vrátenie daní zo zahraničia?

Ak ste občanom slovenskej republiky, alebo ste sa na Slovensku zdržovali viac než približne 180 dní, a vykonávali ste prácu, z ktorej ste mali príjmy, ste povinný podať daňové priznanie na Slovensku. Áno aj vtedy, ak ste svoju prácu vykonávali v Nemecku, Rakúsku, Poľsku hocikde, ste povinný podať daňové priznanie na Slovensku. So samotným daňovým priznaním nebudete mať problém, pretože existujú externé spoločnosti, ktoré ho spracujú za vás rýchlo a kvalitne, teda vy si lámať hlavu určite nemusíte.

Ako teda na vrátenie daní zo zahraničia?

Po spracovaní daňového priznania na Slovensku, teda Finančnou správou Slovenskej republiky, alebo teda Daňovým úradom dostanete papier o tom, že vaše daňové priznanie je správne vyplnené a je odovzdané. S týmto papierom potom žiadate o vrátenie daní zo zahraničia, krajinu v ktorej ste pracovali a z ktorej ste mali príjmy. Áno, znie to veľmi komplikovane, zdĺhavo ale jediné, čo vám stačí urobiť, je osloviť spoločnosť, ktorá to spraví a vybaví za vás. Pri takýchto veciach, ako sú dane, je potrebné myslieť na to, aby aj vaše slovenské daňové priznanie bolo spracované kvalitne a bez chýb, to isté platí, keď žiadate o vrátenie daní zo zahraničia. Kvalita spracovania je na prvom mieste, aby ste sa vyhli napríklad časovej náročnosti, stresu ale aj chýb a teda ďalších nepríjemností s finančnou správou. V prípade, že ste v situácii, kedy potrebujete žiadať o vrátenie daní zo zahraničia, neváhajte sa obrátiť na spoločnosť https://www.tj-legal.com, kde pracujú skúsení odborníci, ktorí vám dokážu vypracovať kvalitné daňové priznanie a aj žiadosť o vrátenie daní z nehnuteľnosti. Vašou jedinou povinnosťou, je vyplniť formulár, ktorý je jednoduchý a krátky.  Spoločnosť vám potom pošle žiadosť o vrátenie daní zo zahraničia aj s inštrukciami, ako ďalej. So spoločnosťou https://www.tj-legal.com, vás už dane strašiť nebudú.