Stavebníctvo

Strešné okno, ktoré sa hodí do vášho podkrovia

V dnešnej dobe mnoho ľudí stavia domy s podkrovím, prípadne si kupujú podkrovné byty, pretože sú dizajnovo veľmi zaujímavé a atraktívne. V rodinných domoch sa často využíva podkrovie len na úložný priestor, pretože nevedia využiť priestor, ktorý im podkrovie ponúka. Často sa stáva, že práve miestnosti v podkroví sú plné, tmavé a často pôsobia stiesneno. V prípade, že sa nenachádza v tomto priestore okno, zamyslite sa nad možnosťou montáže strešného okna. Strešné okno pôsobí elegantne, dodá priestoru pôvab, presvetlí priestor a ponúkne majiteľom možnosť využiť izby v podkroví aj na bývanie.

Aké výhody ponúka strešné okno?

Strešné okno si vyžaduje údržbu
Dostupnosť strešných okien na Slovensku

Asi každý chce, aby náklady na bývanie boli čo najnižšie. Práve s montážou strešného okna to dosiahnete. Ako? Veľmi jednoducho! Ak si namontujete strešné okno, dosiahnete prirodzené osvetlenie celej miestnosti a nemusíte toľko svietiť a zaručíte si dostatok osvetlenia v miestnosti. Samozrejme pod strechou je vždy teplejšie, a preto aj náklady na kúrenie klesnú. Asi nikto nemá rád vydýchaný vzduch a je potrebné zabezpečiť si čerstvý vzduch v miestnosti, a preto je veľmi dôležité vetranie. Dôvod, prečo máme okná v dome je zabezpečenie vetrania. Strešné okno v podkroví zabezpečí, že v miestnosti budete mať dostatok čerstvého vzduchu. Strešné okno dodá elegantný vzhľad nielen v interiéri, ale obohatia aj exteriér. Výhodou strešné okna je, že budete stále vidieť na nebo a nemusíte sa pozerať na stenu alebo strechu vášho domu. Strešné okno zaručí, že váš priestor bude vyzerať priestranne a nebudete mať pocit stiesnenia.

Aké typy strešných okien sú dostupné?

Na trhu je dostupných niekoľko druhov strešného okna. Môžete si vybrať kývno-výklopné strešné okno, panoramatické okno, kývne okno, strešné okno so zvýšenou osou otáčania. Kývne strešné okno je najbežnejšie okno, ktoré si ľudia volia do svojich domov. Strešné okno a otvára kývným spôsobom a je možné ho otvoriť do 180 stupňov. Kývno-výklopné strešné okno je možné otvoriť dvoma spôsobmi, a to môžete ho vyklopiť alebo ho môžete otvoriť kývnym spôsobom. Výhodou panoramatického strešného okna je jeho veľkosť a ponúka možnosť majiteľovi dostať sa jednoducho na strechu. Strešné okná so zvýšenou osou otáčania umožňujú aj vysokým ľuďom dostať sa ku okraju. Ak vás téma strešných okien zaujala a chcete vedieť viac, odporúčame vám navštíviť webovú stránku https://zivotpodstrechou.sk/.