Zdravie

Naháňate sa stále za prácou? Vydýchnite si, hrozí vám totiž tetánia

Dnešná doba je veľmi uponáhľaná. Najmä mladí ľudia sa stále za niečím naháňajú, či už v práci, alebo v osobnom živote. Častokrát z ich strany počujeme frázy, ako nemám čas, nemám ani chvíľu pre seba, nemám kedy, sčasti je to aj pravda, pretože dni mladých ľudí sú naozaj uponáhľané, najmä kvôli práci, ale treba si položiť otázku, stojí mi práca za to? Tetánia je ochorenie, ktoré vzniká práve u mladých ľudí, na ktorých neustále pôsobí stres.

Stres, nervy, stojí vám to za to? Venujte sa niečomu, čo vám robí radosť

Tetánia a jej spúšťače
Hlavné dôvody vzniku tetánie

Práca je veľmi dôležitá. Na základe toho, akú prácu máte, prípadne čo chcete v pracovnom živote dosiahnuť, podľa toho sa pravdepodobne odráža aj váš životný štýl, život aký žijete a čo si môžete dovoliť. Áno, človek si povie, som mladý, mám energiu, môžem dosiahnuť všetko čo chcem. Je to pravda, ale treba si zároveň položiť otázku, či byť pod neustálym tlakom, stresom zo všetkých povinností a podobne, či vám to stojí za to, že váš zdravotný stav sa vie rýchlo zmeniť. Tetánia je totižto ochorenie, ktoré vzniká práve z dôvodu neustáleho stresu, naháňania sa za niečim, a s tým spojeným vynechávaním jedla, pitia, zdravého životného štýlu a podobne. Veľký problém je aj to, že ak začnete trpieť tetániou, jej počiatočné príznaky prehliadate a často krát ju prirovnávate k vyčerpaniu, k únave a podobne, avšak tetánia je ochorenie ktoré vám dokáže spôsobiť veľké problémy. Neliečená tetánia vie prejsť až do tetanického záchvatu, ktorý síce nie je život ohrozujúci, ale vie vás určite poriadne potrápiť a hlavne vystrašiť.

Ako sa prejavuje tetánia?

Tetánia je ochorenie, ktoré nepríde zo dňa na deň, ale postupne sa vyvíja, postupne si ju v sebe pestujete a ak ju neliečite prerastie až do tetanického syndrómu, alebo teda záchvatu. Tetánia sa prejavuje slabosťou, vysokou únavou, máte pocit anémie a podobne. Telo vám jednoducho dáva varovné signály, že niečo nie je v poriadku a niečo by ste mali zmeniť, no ak to ignorujete môžu prísť problémy s dýchaním, tlak na hrudníku, silné kŕče v rukách, či nohách a podobne, to sú už príznaky tetanického záchvatu, ktorý v prvom momente pripomína infarkt. Ak sa chcete dozvedieť viac o čom, čo je tetánia, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://hippokrates.sk/