Stavebníctvo

Kvalitné priemyselné podlahy – ako si vybrať správne?

Pre úspešné podnikanie je potrebné okrem kvalitného podnikateľského plánu a výberu dobrých zamestnancov myslieť aj na správny výber podláh, priestorov a správne technické vybavenie. Najmä pri niektorých typoch podnikania, je kladený veľký dôraz na správne vybavenie, výber zariadenia aj správne podlahy. Kvalitné a bezpečné priemyselné podlahy budú vašim spoločníkom na ceste za podnikateľským cieľmi. Priemyselné podlahy sú dôležitou súčasťou podnikania a ak siahnete po výbere kvalitných priemyselných podláh, budete mať istotou, že sebe aj svojim zamestnancom doprajte bezpečnú a zároveň kvalitnú pôdu pod nohami. Ako si vybrať správne a na čo všetko by ste mali myslieť pri výbere priemyselných podláh? Ako si vybrať správne priemyselné podlahy?

Na čo myslieť pri výbere priemyselnej podlahy?

Priemyselné podlahy a ich vlastnosti
Pokládka priemyselných podláh krok za krokom

Pri výbere priemyselnej podlahy by ste mali vyberať vysokú kvalitu za rozumnú cenu. Šetriť na kvalite sa neoplatí. Ako si vybrať správne a aké podlahy trh ponúka? Na trhu v súčasnosti nájdete niekoľko rôznych typov priemyselných podláh. Líšia sa od seba úžitkovými vlastnosťami, spôsob výroby ako aj cenovým rozpätím. Priemyselné podlahy musia zvládať oveľa vyššie požiadavky ako podlahy,ktoré sú určené pre obývateľné priestory či rodinné domy. Často bývajú vysoko zaťažované. Preto by ste pri výbere podlahy, zvoliť priemyselné podlahy, ktoré spĺňajú parametre na chemickú, mechanickú aj tepelnú odolnosť. Musia byť hygienicky nezávadné a poskytnúť vysokú životnosť. Najväčšie riziko chemického poškodenia býva pri priemyselných podlahách vo výrobných halách. Pre bezpečnosť zamestnancov by ste mali vyberať aj také priemyselné podlahy, ktoré zabezpečia protišmykový povrch. 

Druhy priemyselných podláh

Medzi najčastejšie používané patria gumové priemyselné podlahy, betónové, PVC podlahy alebo liate podlahy. Práve liate priemyselné podlahy sú čoraz využívanejšie, hodia sa najmä do výrobných hál či skladov. Sú bezprašné, nenasiakavé a majú antibakteriálne vlastnosti. Pre odvetvia, kde priemyselné podlahy sú vystavené vyšším nárokom na odolnosť či bezpečnosť, potom odporúčame siahnuť po elektrostatickej podlahe, ktorá vyniká vysokou mechanickou a chemickou odolnosťou. Sú veľmi jednoduché a nenáročné na údržbu aj bez použitia chemických rozpúšťadiel. Sú vhodné pre oblasť zdravotníctva či do automobilového priemyslu. Svoje využitie však majú aj pri skladovom hospodárstve. Ak hľadáte správny typ podláh pre svoje podnikanie, nechajte si poradiť od odborníkov, ktorí vám vyberú ideálny typ pre vás. Nájdete ich na webovej stránke https://www.proreco.sk/