Produkty a služby

Kvalitné kuracie mäso – prečo si ho dopriať?

Snažíte sa zredukovať svoju hmotnosť a uvažujete nad tým, čo jesť bez toho, aby ste pribrali? Venujete sa pravidelne športu a chcete vyživiť svoje svaly? Máte chuť na niečo dobré, no zároveň diétne? V týchto prípadoch bude kvalitné kuracie mäso presne to, čo by na vašom tanieri nemalo chýbať. Prostredníctvom mäsa je možné dostať do tela všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály, ktoré sú potrebné pre podporu nášho zdravia a fungovanie nášho tela. Kuracie mäso v sebe toho skrýva oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Tak sa poďte spoločne s nami pozrieť na to, prečo sa oplatí ho mať na tanieri aspoň raz za týždeň. 

Zabudnite na tučné mäso

Kuracie mäso so šalátom
Šunka v kuracom mäse

Pokiaľ chcete žiť zdravo, tučné mäso by rozhodne nemalo tvoriť základ vášho jedálnička. Naopak, kuracie mäso je na to ako stvorené. Je veľmi chudé, čo znamená, že ho bez obáv môžu konzumovať aj ľudia, ktorí sa práve snažia zhodiť nejaké to kilo navyše. Navyše sa v ňom ukrýva veľké množstvo vitamínov. Najviac je v kuracine zastúpená skupina vitamínov B. Kým vitamín B1 pozitívne vplýva na srdcovo-cievny systém, vitamín B2  zodpovedá za energetickú premenu. Zatiaľ čo vitamín B3 prospieva našej pokožke, vitamín B6 podporuje náš nervový systém. Okrem tých vymenovaných nájdeme v kuracom mäse aj vitamín B5, B9 a B12. Kuracina je takisto bohatá aj na vitamín A, D, E či C. Ak sa bojíte, že ich v mäse zničíte jeho tepelnou úpravou, buďte bez obáv. Sú totiž odolné. 

Kedy jesť kuracie mäso?

Kuracinu je najvhodnejšie konzumovať na obed alebo večeru. Ak ste aktívnym športovcom a svojim športovým aktivitám sa venujete prevažne doobeda, kuracie mäso je vhodné konzumovať na obed. Ak ste však aktívnejší poobede, pokojne si ho môžete dopriať aj na večeru. Kuracina je navyše veľmi variabilná a je možné ju pripraviť doslova na stovky spôsobov. Ak si strážite váhu na uzde, odporúčame pripraviť ju na vode alebo iba narýchlo ugrilovať. Ideálnou kombináciou je kuracie mäso so šalátom. Prostredníctvom tohto jednoduchého jedla dostanete do tela všetko, čo potrebujete a navyše si môžete byť istý, že ste to neprehnali s kalóriami. Všetko o kuracom mäse nájdete na webovej stránke http://www.kurakralovske.sk.