Podnikanie, Produkty a služby

Kvalitná výroba pečiatok

Každá výroba pečiatok prebieha na základe Vášho návrhu. Návrh by mal obsahovať všetky informácie a údaje, ktoré by ste na svojej pečiatke chceli mať. Údaje na pečiatke sa môžu líšiť v závislosti na tom, či chcete vyrobiť pečiatku pre firmu, živnostníka, špecialistu (napríklad tlmočník, prekladateľ, notár a podobne) alebo lekára. Veľkosť pečiatky záleží od množstva údajov, zvoleného fontu a veľkosti Vami zvoleného písma. Výroba pečiatok závisí od Vašich predstáv a požiadaviek.

Z čoho sa vlastne pečiatka skladá?

Vo všeobecnosti sa pečiatka skladá z troch komponentov a to mechaniky, štočku a podušky. Každý z týchto komponentov má svoj význam a funkciu. Mechanika pečiatky tvorí akési telo pečiatky. DO mechaniky sa vkladá poduška a polymérový štočok. Farebné prevedenie a veľkosť mechaniky môže byť v rôznych farbách a veľkostiach. Ďalší komponent je poduška. Poduška je vlastne vankúšik, ktorý je napustený farbou resp. atramentom. Od farby podušky závisí výsledná farba otlačku. Dostupné farby, ktoré sú na podušky sú čierna, červená, zelená a modrá. Záleží už len na Vašom vkuse a predstave akej farbe má otlačok byť. Polymérový štočok je tretí no veľmi podstatný komponent. Na ňom je uvedený text, ktorý chcete aby bol viditeľný na papieri. Aby bol text viditeľný zvoľte písmo väčšie ako 6 bodov. Tiež sa vyhnite veľkým a plným plochám, ktoré by na papieri mohli otlačiť iba veľkú machuľu a nevyzeralo by to pekne. Na polymérovom štočku by mal byť rozhodne Váš názov firmy, sídlo firmy, IČO, DIČ, webová adresa, telefónny kontakt a e-mailový kontakt. Ak ste živnostník, tak namiesto názvu firmy Vaše obchodné meno s prípadným dodatkom ako napríklad mäsiarstvo, zámočníctvo a podobne. Veľkosť tohto typu pečiatky závisí od množstva údajov. Náležitosti pečiatky pre špecialistov majú svoje požiadavky a mali by obsahovať meno, priezvisko, titul, sídlo a špecializovaná činnosť ktorej sa venujete. Tento typ pečiatok pre špecialistov má aj štandardizovaný rozmer (priemer 36 mm) a modrý otlačok.

poctivá výroba pečiatok

Výroba pečiatok je v dnešnej dobe ovplyvnená strojmi a laserovou technológiou. Vďaka moderným technológiám sa dajú v dnešnej dobe vyrobiť pečiatky rôznych rozmerov, tvarov a veľkostí. Portfólio spoločnosti, ktorú nájdete na internetovej stránke www.alamex.sk tvoria číslovacie a dátumové pečiatky, pečiatky s kovovým alebo plastovým statívom, pečiatky do vrecka alebo pečiatky v pere.  Výroba pečiatok tejto spoločnosti je zameraná na vysokú kvalitu a individuálny prístup, kde si každý zákazník príde na svoje.