Produkty a služby

Vplyv životného štýlu na kúpu matracu

Neodmysliteľnou súčasťou pri kúpe postele je kúpa matracu. Na trhu existujú rôzne typy matracov. Matrace môžu byť veľmi mäkké, môžete uprednostňovať matrace z pamäťovej peny, ktoré sa vám prispôsobia alebo tvrdšie matrace. Každý kvalitný predajca vám určite odporučí matrac, ktorý presne naplní vaše požiadavky a očakávania. Vo veľa predajniach si daný matrac môžete rovno aj vyskúšať.

Matrace a životný štýl

Aký ale má vplyv na výber matraca váš životný štýl? Závisí predovšetkým od spôsobu ako spíte a akú máte stavbu tela.

Pod spôsobom spania sa myslí, ako najčastejšie v noci spíte. Spíte na boku, na chrbte alebo na bruchu? Skúste si predstaviť, že si ľahnete na tvrdú dlážku, ktorá predstavuje akúsi mapu horúcich bodov. Ktoré body vás najviac pália pri akej polohe? Dajte sa na zemi do polohy, v ktorej spávate. Ktoré sú tie body, ktoré sa najviac dotýkajú zeme? Práve tieto body sú prvým bodom, ktorý by ste mali zvážiť pri kúpe matraca.

Nemenej dôležitým bodom, keď kupujete matrace na posteľ je to ako spí váš partner. Spí pokojným spánkom? Alebo sa v noci stále prehadzuje? Pokiaľ sa stále prehadzuje a vás budí, tak zvoľte matrace s izolovaným pohybom, čiže prakticky nebudete cítiť každý pohyb svojho partnera. Ďalšou dôležitou vecou pri kúpe matracov je otázka či máte radi teplo, takmer až horúco. Ak áno, tak sa odporúča kúpa matraca plneného latexom alebo penou a hlavne mäkkého matraca. Mäkký matrac ako keby “nasával” a udržiaval vaše teplo.

Ak ste alergický – čo je najväčší problém a dôvod zmeny matraca – tak sa zamerajte najmä na penové a latexové matrace. Tieto sú antibakteriálne a odolné voči roztočom a plesniam.

Pri zvažovaní o kúpe matraca nezabudnite aj na to, že odborníci odporúčajú matrace meniť každých osem až desať rokov. Pri kúpe dbajte ako na životný štýl, tak na polohu tela pri spaní. Nekupujte ten najlacnejší variant s pružinami, pretože povrch sa skoro môže opotrebovať a pružiny začnete cítiť.

Odborníci radia vyskúšať si matrac aspoň na 15 – 20 minút pred tým ako si ho kúpite. Nie je to nič nezvyčajné a nebojte sa predajcu o to požiadať. Ako posledný tip je nemenej dôležitý bod – pred finálnou kúpou si pozrite podmienky vrátenia. Vždy sa môže stať, že kúpený matrac vám nebude vyhovovať.