E-shopy

Kvalitný matrac je pre telo veľmi dôležitý

Ak si kupujete novú posteľ alebo máte pocit, že váš pôvodný matrac je už preležaný a vy sa ráno zobúdzate ubolení, mali by ste sa zamyslieť nad kúpou nového vhodného matraca. Výber matraca by ste rozhodne nemali podceňovať a nový matrac nekupovať len podľa výhodnej ceny, pretože práve zdravotné matrace je to, čo podopiera nielen vašu chrbticu ale aj kĺby a nekvalitný matrac vie urobiť viac škody ako osohu.

Životnosť matraca rozhodne závisí od jeho kvality

Obľúbené zdravotné matrace
Prevedenie zdravotných matracov

Zdravotné matrace nekupujete každý deň, preto by ste si mali vybrať taký, ktorý vám bude dobre slúžiť po mnoho rokov. V dnešnej dobe má čoraz viac ľudí veľké problémy s chrbticou, krížami a kĺbmi, čo môže byť spôsobené okrem iného aj tým, že spíte na nevyhovujúcom matraci. V spánku človek strávi až tretinu svojho života, čo rozhodne nie je málo, preto by ste tento čas mali stráviť na skutočne kvalitnom zdravotnom matraci. Kvalita zdravotných matracov najviac závisí od použitých materiálov, z čoho je matrac vyrobený. Zdravotné matrace sa skladajú z viacerých vrstiev a výplní a zón. Zdravotné matrace sa delia aj podľa tvrdosti, pričom všeobecne platí, že čím je matrac tvrdší, tým je pre vašu chrbticu vhodnejší.

Zdravotné matrace vyberajte aj podľa hmotnosti človeka

Pri výbere matraca je veľmi dôležité aj hmotnosť osoby, ktorý bude na matraci spať. Preto rozhodne nevyberajte rovnaký matrac pre muža aj ženu aj keď to bude to tej istej postele, pretože každý z nich potrebuje iný typ matraca. Naozaj kvalitné zdravotné matrace sa aj ľahko udržujú, pretože ich poťah by mal byť snímateľný a následne ho môžete jednoducho vyprať v práčke, vysušiť a navliecť naspäť. Matrace by ste mali nechať pravidelne vyvetrať a v prípade, že na ňom spia malé deti, je vhodné matrac ochrániť ochranným matracom, ktorý zabráni prípadnému pretečeniu. Zvláštnou kategóriou sú alergici, ktorí by si mali vyberať matrac s antialergickou náplňou a poťahom, ktorý bude vyhovujúci pre ich diagnózu a nebude zhoršovať prejavy alergie. Na trhu je skutočne široký výber zdravotných matracov, preto, ak sa neviete v tejto oblasti zorientovať, nechajte si poradiť od odborníkov a skúste zájsť na stránku https://ortopedicke-matrace.sk/