Domy a byty, Stavebníctvo

Cenu vstavenej skrine môžete do istej miery ovplyvniť pri jej návrhu

Vstavané skrine sú ideálnym riešením úložného miesta do akéhokoľvek priestoru. Ich výhodou je maximálne možné využitie priestoru, od podlahy až po strop. Pokým miesto na podlahe môžete využiť na uskladnenie sezónnych topánok, miesto v strednom priestore je vhodné na uloženie oblečenie, a priestor hore, ktorý je menej dostupný sa dá využiť na uloženie predmetov, ktoré nepotrebujeme každodenne.  Ceny vstavaných skríň sú rôzne a rozdiely môžu byť podstatné. Ich výšku neovplyvňuje len renomovaný výrobca, ale aj kvalita materiálu, kvalita použitých komponentov, vnútorné vybavenie a množstvo zvolených doplnkov. Vstavané skrine cena je u každého stolára iná.

Ako sa dá ovplyvniť cena vstavanej skrine?

Vstavané skrine cena a ďalší nábytok
Cena vstavanej skrine

Ak plánujete do svojho bytu, či domu zakomponovať vstavanú skriňu, skúste si dať urobiť viaceré ponuky u výrobcov vstavaných skríň. Cena vstavanej skrine je samozrejme závislá od jej veľkosti, ale najmä od kvality a ceny použitého materiálu. Ak vám záleží na čo najnižšej cene, ale neradi by ste sa uspokojili s lacným materiálom, môžete ušetriť na samotnej konštrukcii vstavanej skrine. Pokiaľ je vstavaná skriňa riešená od steny k stene, nie je nutné použiť boky z drevotriesky, ale murovaná stena izby môže úplne nahradiť tieto drevotrieskové boky. Spodné dno tiež nie je nutné, kvalitná laminátová podlaha, na ktorej stojí vstavaná skriňa je výbornou alternatívou. Vlastným návrhom vnútorného vybavenie môžete tiež značne ovplyvniť cenu vstavanej skrine, pričom samozrejme platí, že čím vyššia spotreba materiálu, tým vyššia bude cena. Materiál vnútorného vybavenia šatníkov môže tiež ovplyvňovať cenu. Najlacnejšie varianty sú z bielych drevotrieskových dosiek, ktoré sú však plne postačujúce pre svoj účel. Zásuvky, vešiakové tyče, výsuvné koše, špeciálne kovania, závesné systémy a iné tiež zvyšujú hodnotu samotnej skrine. Možnosti sú v tomto prípade veľké a výber záleží na vašich preferenciách a finančnom rozpočte.

Na čom sa neoplatí šetriť

Asi najviac ovplyvňuje cenu vstavanej skrine použitý materiál posuvných dvierok. Medzi cenovo najvýhodnejšie patria laminátové drevotrieskové dosky, naopak najluxusnejšie a tým pádom aj najdrahšie sú výplne zo skla, plexiskla a striekaných dosiek. Šetriť sa určite neoplatí na profiloch a koľajničkách, ktoré by každopádne mali byť hliníkové. Pôsobia elegantne, neošúchajú sa a majú vysokú odolnosť. Naopak lacné plastové alternatívy s rôznou povrchovou úpravou majú krátku životnosť. Na záver sa uistite, či je v cenovej ponuke zahrnutá aj doprava a montáž.

Na stránke https://www.vstavaneskrine.com/ nájdete spoľahlivú firmu, ktorá má skúsenosti s výrobou vstavaných skríň za výhodné ceny.